Masaż onkologiczny Fundacji Spa for Cancer

Masaż onkologiczny Fundacji Spa for Cancer to zabieg przeznaczony dla pacjentów chorujących na nowotwór, którzy mają specjalne potrzeby fizyczne i emocjonalne. To masaż całego ciała – przede wszystkim relaksacyjny, którego celem jest poprawa samopoczucia, wygładzenie skóry, złagodzenie stresu oraz redukcja niektórych dolegliwości fizycznych (np. bólu i obrzęków).

Chociaż nowotwór i chemioterapia są przeciwwskazaniem do wykonywania większości zabiegów, masaż onkologiczny Fundacji Spa for Cancer został stworzony specjalnie z myślą o pacjentach onkologicznych. Może być więc bezpiecznie stosowany niemal u wszystkich osób.

Masażysta wykorzystuje indywidualnie dopasowane do potrzeb techniki, które obejmują delikatne i wyważone ruchy. Dba również o to, by omijać okolice guza i węzłów chłonnych. Stosuje ponadto szereg innych zasad, żeby zmaksymalizować komfort i bezpieczeństwo. Najważniejszy jest pacjent, który znajduje się w wyjątkowej sytuacji – i również ma prawo do tego, by oddać się relaksowi.

Hewmed to jedyny gabinet na Pomorzu, w którym pacjenci onkologiczni znajdą zabieg dopasowany do ich potrzeb oraz stanu zdrowia.

Masaż onkologiczny – wskazania i efekty

Masaż onkologiczny jest przeznaczony dla pacjentów chorujących na nowotwór, również w trakcie terapii. Protokół został stworzony przez Fundację Spa for Cancer. Jest wsparciem dla osób, które dotychczas nie mogły skorzystać z zabiegów w gabinecie.

Główne efekty, jakie uzyskują pacjenci dzięki masażowi onkologicznemu:

  • nawilżenie, wygładzenie skóry;
  • redukcja stresu i zapewnienie chwili relaksu;
  • uwolnienie od napięć nerwowych;
  • redukcja nadmiernego napięcia mięśni;
  • poprawa jakości snu;
  • dodanie siły i energii do dalszej walki.

Dzięki zastosowaniu bezpiecznych technik masaż onkologiczny jest dostępny dla większości pacjentów z nowotworem. Przed skorzystaniem z zabiegu najlepiej jednak skonsultować się ze swoim lekarzem, który pomoże w podjęciu decyzji.

Masaż onkologiczny – przygotowanie i przebieg

Do masażu onkologicznego nie trzeba się przygotowywać. Warto jednak wybrać komfortową odzież i bieliznę. Masażysta przeprowadza również wywiad, podczas którego może zadawać bardzo szczegółowe pytania (np. o dokładną lokalizację nowotworu, miejsce portu naczyniowego oraz stosowane leczenie). Takie informacje są potrzebne, żeby zwiększyć bezpieczeństwo zabiegu i dopasować jego przebieg.

Masaż onkologiczny obejmuje całe ciało. Ruchy, techniki oraz ułożenie ciała są dobierane indywidualnie.

Najczęściej ten rodzaj zabiegu obejmuje delikatne głaskanie i muskanie skóry, co dla większości osób jest komfortowe i przyjemne. Masażysta wykorzystuje kosmetyk, który pomaga nawilżyć i natłuścić skórę, by poprawić jej kondycję (proponowany preparat to IliOla krem biały RVB microbioma). Specjalista dba również o odprężającą i przyjemną atmosferę, aby pacjent naprawdę mógł się zrelaksować.

Klinika zdrowia i dobrego samopoczucia

NASZ ADRES

HEWMED sp.z o.o.
Zamkowa 4
83-300 Kartuzy
NIP 589 207 39 49

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 9:00 – 21:00
Sob-Niedziela: Nieczynne

Rezerwuj online →

Wspieramy